Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  03 januar 2017   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  22:41   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (3) 
Vejledende starttid 12:45 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Freja Skøtt  2006  0672AP  FREM  25m   
148  Isabell Gade Eriksen  2004    SVENDBORG  25m   
19  Isabelle Kyhl  2006  0692AQ  FREM  25m   
56  Nanna Steen Mühring  2009  0928AA  NYBORG  25m   
95  Thea Pram Sørensen  2008  0834AD  OSLF  25m   
32  Naja Sofie Bjørnø-Thorsen  2007  0706AK  NYBORG  25m   

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Kamilla Hårbøl  2008  0896AD  NYBORG  25m  1:27.75 
185  Lærke Friis Waltersdorff  2007  0712AD  RINGE  25m  1:13.74 
46  Katrine Elholm Juliussen  2006  0692AH  NYBORG  25m  1:02.28 
179  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  0722AG  RINGE  25m  1:08.55 
47  Klara Kaysen  2008  0808AB  NYBORG  25m  1:18.01 
55  Frida Steen Mühring  2009  0938AA  NYBORG  25m   

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Vigga Londero  2006  0662AP  FREM  25m  59.38 
23  Simone Mathiasen  2007  0742AG  FREM  25m  54.76 
77  Freja Thorsted Sørensen  2004  0428AV  NYBORG  25m  41.51 
172  Maja Løve Nielsen  2006  0676AG  RINGE  25m  50.56 
182  Liv Rose Skaastrup  2007  0736AB  RINGE  25m  58.46 
175  Frida Ploug  2007  0746AD  RINGE  25m  1:00.18 

 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 12:51 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
67  Emil Ramshøj  2007  0795AF  NYBORG  25m   
68  Magnus Ramshøj  2005    NYBORG  25m   
66  Silas Plaetner  2003  0329AR  NYBORG  25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
13  Johannes Erik Geisler  2006  0663AK  FREM  25m   
78  Rasmus Thorsen  2009  0945AA  NYBORG  25m   
62  Lauritz Høybye Olesen  2009  0915AA  NYBORG  25m   
163  Thor Greve Jensen  2004  0477AI  RINGE  25m   
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Kresten Soelmark  2004  0485AQ  RINGE  25m   
63  Johan Lundsgaard Palm  2008  0877AB  NYBORG  25m   
44  Bertram Poser Jensen  2008  0867AB  NYBORG  25m   
152  Rasmus Holm Søbye  2005    SVENDBORG  25m   
27  Anders Hammam Saayda  2006  0693AK  FREM  25m   
73  Carl August H. Schjøler  2007    NYBORG  25m   

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Frederik Sørensen  2003    NYBORG  25m   
167  Peter Kristensen  2007  0745AD  RINGE  25m  1:10.12 
177  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  0773AB  RINGE  25m  1:02.64 
164  Victor Nørregaard Jensen  2006  0641AG  RINGE  25m  1:05.63 
81  Danilo Vaarning  2009  0935AA  NYBORG  25m  1:21.77 
65  Hjalde Alexander Petersen  2007  0745AF  NYBORG  25m   

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Kristoffer Hægg  2003  0311AO  SVENDBORG  25m  1:00.23 
91  Alexander R. S. Pedersen  2006  0619AH  OSLF  25m  57.63 
75  Piotr Stadnicki  2004  0439AN  NYBORG  25m  51.49 
137  Mads Kristensen  2005  0555AM  SVENDBORG  25m  53.08 
49  Nikolaj Kobbernagel  2007  0799AB  NYBORG  25m  59.98 
181  Christoffer Rose Skaastru  2005  0593AG  RINGE  25m  1:02.13 

 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 13:01 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Naja Sofie Bjørnø-Thorsen  2007  0706AK  NYBORG  25m   
87  Mille Buch  2006  0612AP  OSLF  25m   
89  Smila Brandt Lilliecrona  2007    OSLF  25m   
149  Nicole Singer  2002  0262BE  SVENDBORG  25m   
161  Kathrine Hvidberg  2004    RINGE  25m   
150  Alvina Vahala Hvass  2006  0606AH  SVENDBORG  25m   

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Kamilla Hårbøl  2008  0896AD  NYBORG  25m  1:23.70 
47  Klara Kaysen  2008  0808AB  NYBORG  25m  1:08.95 
162  Mathilde Hvidberg  2007  0774AE  RINGE  25m  59.03 
55  Frida Steen Mühring  2009  0938AA  NYBORG  25m  1:05.14 
56  Nanna Steen Mühring  2009  0928AA  NYBORG  25m  1:12.58 
142  Olivia Boldt  2005  0512AT  SVENDBORG  25m   

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Klara Amalie Nielsen  2006  0688AP  NYBORG  25m  51.98 
70  Clara Rasmussen  2004  0448AZ  NYBORG  25m  50.14 
16  Bennedikte Kaae  2006  0602AH  FREM  25m  48.89 
Merle Clara Bay  2005  0598AS  FREM  25m  49.21 
69  Annabella W Rasmussen  2006  0698AP  NYBORG  25m  51.06 
41  Anna Eilby Heldt  2006  0696AH  NYBORG  25m  52.78 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Julie Johansen  2005  0546AM  NYBORG  25m  45.85 
60  Mathilde Nissen  2004  0438AZ  NYBORG  25m  44.39 
90  Esther Ellegaard Nielsen  2005  0598AN  OSLF  25m  40.21 
34  Freya Isabel Christensen  2005  0534AV  NYBORG  25m  41.29 
143  Lærke D Huusfeldt  2006  0608AK  SVENDBORG  25m  45.04 
83  Mathilde Vestergaard  2006  0606AI  NYBORG  25m  46.57 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Veronika Krogh  2004  0448AU  FREM  25m  39.11 
77  Freja Thorsted Sørensen  2004  0428AV  NYBORG  25m  38.30 
10  Frida Karoline Dall  2004  0492AP  FREM  25m  36.82 
84  Kamille M. Hauber Ørsted  2003  0334BB  NYBORG  25m  36.83 
33  Frederikke M. Christensen  2006  0644AI  NYBORG  25m  39.10 
171  Christine Mols  2006  0692AO  RINGE  25m  39.21 

 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 13:10 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
88  Lars Peter Flarup  2007    OSLF  25m   
68  Magnus Ramshøj  2005    NYBORG  25m   
73  Carl August H. Schjøler  2007    NYBORG  25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Besian Selaci  2008  0885AB  OSLF  25m   
81  Danilo Vaarning  2009  0935AA  NYBORG  25m  1:18.41 
44  Bertram Poser Jensen  2008  0867AB  NYBORG  25m  1:02.56 
65  Hjalde Alexander Petersen  2007  0745AF  NYBORG  25m  1:13.77 
78  Rasmus Thorsen  2009  0945AA  NYBORG  25m  1:23.81 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
63  Johan Lundsgaard Palm  2008  0877AB  NYBORG  25m  57.11 
25  Jimmy Nguyen  2005  0531AI  FREM  25m  52.06 
100  Gustav Halle  2007  0757AD  OSK  25m  49.43 
35  Lukas Skov Christiansen  2005  0539AM  NYBORG  25m  51.83 
62  Lauritz Høybye Olesen  2009  0915AA  NYBORG  25m  56.11 
67  Emil Ramshøj  2007  0795AF  NYBORG  25m  1:02.30 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Christoffer Banke  2005  0567AI  OSK  25m  46.84 
102  Victor Dolleris Schroll  2005  0529AH  OSK  25m  45.44 
157  Tobias Damsgaard  2006  0695AJ  RINGE  25m  42.00 
11  Abdelrahman Doudar  2005  0513AL  FREM  25m  42.88 
93  Nicklas Bay Rasmussen  2007  0731AD  OSLF  25m  45.93 
153  Jim Louis Thomsen  2005  0547AL  SVENDBORG  25m  48.43 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
173  Mikkel Møller Nielsen  2006  0615AC  RINGE  25m  40.00 
61  Alexander Okkerholm  2005  0535AJ  NYBORG  25m  38.50 
174  Henrik Halling Olesen  2003  0391AC  RINGE  25m  38.38 
92  Julian Vitus Pedersen  2007  0775AA  OSLF  25m  38.43 
14  Jonathan Aagaard Hansen  2005  0531AL  FREM  25m  39.73 
139  Gustav Svendstrup  2003  0355AP  SVENDBORG  25m  41.14 

 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (4) 
Vejledende starttid 13:19 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Emma Thisted  2004  0458AR  FREM  25m   
168  Sara Lund Larsen  2008  0818AB  RINGE  25m   
103  Dagmar Stahl  2007  0738AK  OSK  25m  2:20.54 
20  Victoria Juul Larsen  2006  0618AM  FREM  25m   
144  Annabell Gram Schade  2005    SVENDBORG  25m   
Helena Bett Andersen  2007  0768AG  FREM  25m   

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  0678AG  RINGE  25m  2:17.04 
15  Marie Hartmann Johansen  2007  0776AJ  FREM  25m  2:13.34 
99  Julija Bliucukis  2006  0682AD  OSK  25m  2:04.19 
64  Louise Kipper Pedersen  2006  0646AG  NYBORG  25m  2:12.52 
41  Anna Eilby Heldt  2006  0696AH  NYBORG  25m  2:16.28 
39  Natascha Maria K. Hansen  2001  0112BE  NYBORG  25m  2:18.46 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Julie Johansen  2005  0546AM  NYBORG  25m  1:57.75 
105  Cecilie Terp  2005  0516AL  OSK  25m  1:53.17 
171  Christine Mols  2006  0692AO  RINGE  25m  1:52.46 
159  Olivia Hemmeløff  2006  0648AK  RINGE  25m  1:53.13 
147  Christina Larsen  1998  9824BE  SVENDBORG  25m  1:54.71 
145  Emmi Sørig  2004  0456AY  SVENDBORG  25m  2:00.62 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
98  Matilde Baraviec  2006  0606AF  OSK  25m  1:49.74 
86  Cecilie Drud Astrup  2005  0572AN  OSLF  25m  1:43.41 
26  Emma Nygaard  2005  0538AR  FREM  25m  1:40.81 
178  Maja Rasmussen  2003  0304AQ  RINGE  25m  1:42.73 
84  Kamille M. Hauber Ørsted  2003  0334BB  NYBORG  25m  1:46.11 
Melek Canpolat  2005  0542AN  FREM  25m  1:51.97 

 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (3) 
Vejledende starttid 13:31 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
21  Oliver Londero  2004  0451AQ  FREM  25m   
166  Nikolaj Kiel Johansen  2003  0345AR  RINGE  25m  2:23.92 
61  Alexander Okkerholm  2005  0535AJ  NYBORG  25m  2:24.08 
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
58  Frederik Nielsen  2006  0659AD  NYBORG  25m  1:55.27 
79  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG  25m  1:49.95 
101  Ludvig L. Møller  2006  0663AC  OSK  25m  1:53.92 
180  Julius Schier  2006  0657AD  RINGE  25m  2:06.86 
               

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Willas Kazhel  2006  0603AE  NYBORG  25m  1:48.66 
12  Kasper Duch  2005  0557AF  FREM  25m  1:41.37 
17  Meng-Joon Koh  2005  0587AJ  FREM  25m  1:39.40 
24  Christoffer Mejdal  2005  0589AK  FREM  25m  1:40.57 
37  Sebastian Graff  2004  0403AL  NYBORG  25m  1:41.98 
30  Magnus Villemoes  2005  0541AA  FREM  25m  1:49.75 

 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer  Finaler (1) 
Vejledende starttid 13:50 
Heat 1 (1) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
Alyssa Cao  2005  0526AR  FREM  25m  1:48.23 
               
               
               

 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer  Finaler (1) 
Vejledende starttid 13:53 
Heat 1 (1) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
186  Mads Himmelstrup Andersen  2004  0495AG  RINGE  25m   
79  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG  25m  1:33.97 
17  Meng-Joon Koh  2005  0587AJ  FREM  25m  1:47.38 
               
               

 
 
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (3) 
Vejledende starttid 13:56 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
161  Kathrine Hvidberg  2004    RINGE  25m   
147  Christina Larsen  1998  9824BE  SVENDBORG  25m   
22  Vigga Londero  2006  0662AP  FREM  25m   
176  Ida Rasmussen  2006  0638AE  RINGE  25m   
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
83  Mathilde Vestergaard  2006  0606AI  NYBORG  25m   
95  Thea Pram Sørensen  2008  0834AD  OSLF  25m   
59  Klara Amalie Nielsen  2006  0688AP  NYBORG  25m  1:05.80 
185  Lærke Friis Waltersdorff  2007  0712AD  RINGE  25m  1:18.26 
69  Annabella W Rasmussen  2006  0698AP  NYBORG  25m   
89  Smila Brandt Lilliecrona  2007    OSLF  25m   

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Esther Ellegaard Nielsen  2005  0598AN  OSLF  25m  1:01.47 
159  Olivia Hemmeløff  2006  0648AK  RINGE  25m  57.67 
105  Cecilie Terp  2005  0516AL  OSK  25m  52.11 
86  Cecilie Drud Astrup  2005  0572AN  OSLF  25m  52.80 
33  Frederikke M. Christensen  2006  0644AI  NYBORG  25m  59.69 
16  Bennedikte Kaae  2006  0602AH  FREM  25m  1:02.69 

 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (2) 
Vejledende starttid 14:02 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
101  Ludvig L. Møller  2006  0663AC  OSK  25m   
139  Gustav Svendstrup  2003  0355AP  SVENDBORG  25m   
174  Henrik Halling Olesen  2003  0391AC  RINGE  25m   
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
181  Christoffer Rose Skaastru  2005  0593AG  RINGE  25m  1:16.89 
48  Willas Kazhel  2006  0603AE  NYBORG  25m  49.81 
12  Kasper Duch  2005  0557AF  FREM  25m  46.07 
24  Christoffer Mejdal  2005  0589AK  FREM  25m  47.53 
177  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  0773AB  RINGE  25m  1:10.78 
13  Johannes Erik Geisler  2006  0663AK  FREM  25m   

 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (3) 
Vejledende starttid 14:17 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
87  Mille Buch  2006  0612AP  OSLF  25m   
70  Clara Rasmussen  2004  0448AZ  NYBORG  25m   
149  Nicole Singer  2002  0262BE  SVENDBORG  25m   
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Rajah Aquino  2004  0428AZ  NYBORG  25m   
23  Simone Mathiasen  2007  0742AG  FREM  25m  2:14.35 
Merle Clara Bay  2005  0598AS  FREM  25m  2:11.27 
162  Mathilde Hvidberg  2007  0774AE  RINGE  25m  2:12.92 
71  Ella Hedegaard Rasmussen  2008  0872AA  NYBORG  25m  2:21.80 
               

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Freja Trasbo Vestergaard  2006  0616AI  NYBORG  25m  1:59.09 
50  Liv Kristensen  2003  0378BD  NYBORG  25m  1:46.99 
43  Cathrine Høst  2004  0406AM  NYBORG  25m  1:32.49 
18  Veronika Krogh  2004  0448AU  FREM  25m  1:45.43 
99  Julija Bliucukis  2006  0682AD  OSK  25m  1:49.57 
36  Dicte S. Falkenstrøm  2008  0814AA  NYBORG  25m  2:08.84 

 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (3) 
Vejledende starttid 14:26 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
138  William Romer Jørgensen  2005  0599AL  SVENDBORG  25m   
38  Bertram Rokkjær Hammer  2003  0303AS  NYBORG  25m   
88  Lars Peter Flarup  2007    OSLF  25m   
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Noah Kristoffer Schou  2005  0589AM  NYBORG  25m   
51  Timmi Andkjær Kristensen  2007  0735AD  NYBORG  25m  2:08.01 
91  Alexander R. S. Pedersen  2006  0619AH  OSLF  25m  1:56.52 
54  Emil B. Mortensen  2006  0667AF  NYBORG  25m  2:07.32 
80  Adrian Vaarning  2007  0781AB  NYBORG  25m  2:21.55 
94  Besian Selaci  2008  0885AB  OSLF  25m   

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
93  Nicklas Bay Rasmussen  2007  0731AD  OSLF  25m  1:46.01 
52  Mikkel Bredal Larsen  2005  0587AB  NYBORG  25m  1:36.28 
186  Mads Himmelstrup Andersen  2004  0495AG  RINGE  25m  1:30.28 
173  Mikkel Møller Nielsen  2006  0615AC  RINGE  25m  1:34.91 
184  Jacob Thomsen  2003  0397AG  RINGE  25m  1:40.70 
140  Emil Brandt Bertelsen  2004  0459AP  SVENDBORG  25m  1:46.34 

 
 
Løb 13, 50m Butterfly Damer  Finaler (1) 
Vejledende starttid 14:35 
Heat 1 (1) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Marie Hartmann Johansen  2007  0776AJ  FREM  25m   
165  Freja Johansen  2006  0632AE  RINGE  25m   
158  Emilie Hemmeløff  2008  0848AB  RINGE  25m  59.43 
20  Victoria Juul Larsen  2006  0618AM  FREM  25m  1:05.07 
Helena Bett Andersen  2007  0768AG  FREM  25m   
28  Freja Skøtt  2006  0672AP  FREM  25m   

 
 
Løb 14, 50m Butterfly Herrer  Finaler (1) 
Vejledende starttid 14:38 
Heat 1 (1) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Oliver Londero  2004  0451AQ  FREM  25m   
25  Jimmy Nguyen  2005  0531AI  FREM  25m   
157  Tobias Damsgaard  2006  0695AJ  RINGE  25m  54.26 
40  Tobias Hansen  2005  0531AK  NYBORG  25m  54.73 
27  Anders Hammam Saayda  2006  0693AK  FREM  25m   
               

 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer  Finaler (4) 
Vejledende starttid 14:50 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
148  Isabell Gade Eriksen  2004    SVENDBORG  25m   
71  Ella Hedegaard Rasmussen  2008  0872AA  NYBORG  25m  2:26.00 
144  Annabell Gram Schade  2005    SVENDBORG  25m   
31  Rajah Aquino  2004  0428AZ  NYBORG  25m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Isabelle Kyhl  2006  0692AQ  FREM  25m  2:00.02 
64  Louise Kipper Pedersen  2006  0646AG  NYBORG  25m  1:54.78 
39  Natascha Maria K. Hansen  2001  0112BE  NYBORG  25m  1:50.05 
46  Katrine Elholm Juliussen  2006  0692AH  NYBORG  25m  1:50.15 
103  Dagmar Stahl  2007  0738AK  OSK  25m  1:55.85 
29  Emma Thisted  2004  0458AR  FREM  25m  2:04.17 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  0678AG  RINGE  25m  1:43.83 
172  Maja Løve Nielsen  2006  0676AG  RINGE  25m  1:41.87 
60  Mathilde Nissen  2004  0438AZ  NYBORG  25m  1:38.72 
150  Alvina Vahala Hvass  2006  0606AH  SVENDBORG  25m  1:39.57 
34  Freya Isabel Christensen  2005  0534AV  NYBORG  25m  1:43.64 
176  Ida Rasmussen  2006  0638AE  RINGE  25m  1:47.31 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Mia Andersen  2002  0266AQ  OSLF  25m  1:33.76 
98  Matilde Baraviec  2006  0606AF  OSK  25m  1:24.98 
53  Laura Riber Memborg  2004  0428AL  NYBORG  25m  1:23.32 
10  Frida Karoline Dall  2004  0492AP  FREM  25m  1:23.67 
165  Freja Johansen  2006  0632AE  RINGE  25m  1:27.94 
50  Liv Kristensen  2003  0378BD  NYBORG  25m  1:36.93 

 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 15:01 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
152  Rasmus Holm Søbye  2005    SVENDBORG  25m   
163  Thor Greve Jensen  2004  0477AI  RINGE  25m   
66  Silas Plaetner  2003  0329AR  NYBORG  25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
74  Noah Kristoffer Schou  2005  0589AM  NYBORG  25m   
80  Adrian Vaarning  2007  0781AB  NYBORG  25m  2:04.95 
76  Frederik Sørensen  2003    NYBORG  25m   
164  Victor Nørregaard Jensen  2006  0641AG  RINGE  25m   
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Nikolaj Kobbernagel  2007  0799AB  NYBORG  25m  1:57.45 
54  Emil B. Mortensen  2006  0667AF  NYBORG  25m  1:52.05 
11  Abdelrahman Doudar  2005  0513AL  FREM  25m  1:43.68 
151  Kristoffer Hægg  2003  0311AO  SVENDBORG  25m  1:47.54 
38  Bertram Rokkjær Hammer  2003  0303AS  NYBORG  25m  1:55.16 
35  Lukas Skov Christiansen  2005  0539AM  NYBORG  25m  1:58.70 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Christoffer Banke  2005  0567AI  OSK  25m  1:42.39 
100  Gustav Halle  2007  0757AD  OSK  25m  1:35.50 
102  Victor Dolleris Schroll  2005  0529AH  OSK  25m  1:31.29 
75  Piotr Stadnicki  2004  0439AN  NYBORG  25m  1:31.46 
153  Jim Louis Thomsen  2005  0547AL  SVENDBORG  25m  1:36.06 
51  Timmi Andkjær Kristensen  2007  0735AD  NYBORG  25m  1:42.82 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Julius Schier  2006  0657AD  RINGE  25m  1:30.29 
30  Magnus Villemoes  2005  0541AA  FREM  25m  1:28.06 
72  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG  25m  1:26.01 
104  Valdemar Stahl  2004  0491AK  OSK  25m  1:26.39 
14  Jonathan Aagaard Hansen  2005  0531AL  FREM  25m  1:29.88 
58  Frederik Nielsen  2006  0659AD  NYBORG  25m  1:31.21 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
57  Oskar Mühring  2006  0679AD  NYBORG  25m  1:24.95 
37  Sebastian Graff  2004  0403AL  NYBORG  25m  1:18.67 
184  Jacob Thomsen  2003  0397AG  RINGE  25m  1:15.84 
106  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  0547AE  OSK  25m  1:16.23 
92  Julian Vitus Pedersen  2007  0775AA  OSLF  25m  1:21.97 
52  Mikkel Bredal Larsen  2005  0587AB  NYBORG  25m  1:25.49 

 
 
Løb 17, 100m Medley Damer  Finaler (3) 
Vejledende starttid 15:16 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
168  Sara Lund Larsen  2008  0818AB  RINGE  25m   
182  Liv Rose Skaastrup  2007  0736AB  RINGE  25m   
145  Emmi Sørig  2004  0456AY  SVENDBORG  25m   
179  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  0722AG  RINGE  25m   
143  Lærke D Huusfeldt  2006  0608AK  SVENDBORG  25m   
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Dicte S. Falkenstrøm  2008  0814AA  NYBORG  25m  2:28.86 
158  Emilie Hemmeløff  2008  0848AB  RINGE  25m  2:02.88 
Alyssa Cao  2005  0526AR  FREM  25m  1:48.06 
82  Freja Trasbo Vestergaard  2006  0616AI  NYBORG  25m  1:55.45 
142  Olivia Boldt  2005  0512AT  SVENDBORG  25m  2:06.50 
175  Frida Ploug  2007  0746AD  RINGE  25m   

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
178  Maja Rasmussen  2003  0304AQ  RINGE  25m  1:40.83 
43  Cathrine Høst  2004  0406AM  NYBORG  25m  1:39.90 
Melek Canpolat  2005  0542AN  FREM  25m  1:33.51 
53  Laura Riber Memborg  2004  0428AL  NYBORG  25m  1:39.07 
26  Emma Nygaard  2005  0538AR  FREM  25m  1:40.29 
85  Mia Andersen  2002  0266AQ  OSLF  25m  1:46.08 

 
 
Løb 18, 100m Medley Herrer  Finaler (2) 
Vejledende starttid 15:25 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Kresten Soelmark  2004  0485AQ  RINGE  25m   
57  Oskar Mühring  2006  0679AD  NYBORG  25m  2:32.85 
166  Nikolaj Kiel Johansen  2003  0345AR  RINGE  25m  1:59.16 
167  Peter Kristensen  2007  0745AD  RINGE  25m  2:09.67 
137  Mads Kristensen  2005  0555AM  SVENDBORG  25m   
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Tobias Hansen  2005  0531AK  NYBORG  25m  1:52.87 
72  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG  25m  1:39.89 
106  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005  0547AE  OSK  25m  1:26.40 
140  Emil Brandt Bertelsen  2004  0459AP  SVENDBORG  25m  1:38.74 
104  Valdemar Stahl  2004  0491AK  OSK  25m  1:41.86 
138  William Romer Jørgensen  2005  0599AL  SVENDBORG  25m  1:54.21 

 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer  Finaler (2) 
Vejledende starttid 15:41 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
Frem Talent Piger 2    FREM    25m   
141  Svendborg Piger 1    SVENDBORG  25m   
189  Rsk 3    RINGE    25m   
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
188  Rsk 2    RINGE    25m   
154  H2Odense    STO  25m   
Frem Årgangs Piger 1    FREM    25m  2:24.88 
Frem Talent Piger 1    FREM    25m  3:31.87 
146  Svendborg Piger 2    SVENDBORG  25m   
187  Rsk 1    RINGE    25m   

 
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer  Finaler (2) 
Vejledende starttid 15:52 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
155  H2Odense 1    STO  25m   
189  Rsk 3    RINGE    25m   
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Svendborg Drenge 1    SVENDBORG  25m   
188  Rsk 2    RINGE    25m   
Frem Årgangs Drenge 1    FREM    25m  2:29.38 
Frem Talent Drenge 1    FREM    25m  3:13.80 
156  H2Odense 2    STO  25m   
187  Rsk 1    RINGE    25m   

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 januar 2017 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  22:41