Startliste Løb 1-19 
 
  Stævne navn  Afslutnings stævne 2017    Udskriftsdato  19 juni 2017   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  18:01   
  Arrangør  Nyborg svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 juni 2017         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
67  Petersen Thea Lund  1998  NYBORG  9874AZ  25 m  27.54   
23  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  30.93   
65  Pedersen Maja Johanne  2005  NYBORG  0578AE  50 m  32.23   
35  Kaysen Sofie  2004  NYBORG  0456AU  25 m  32.70   
Ammentorp Barbara  2003  NYBORG  0354AW  25 m  34.18   
75  Seirup Nina  2005  NYBORG  0566AN  25 m  34.34   
55  Nielsen Klara Amalie  2006  NYBORG  0688AP  25 m  39.00   
84  Vestergaard Mathilde  2006  NYBORG  0606AI  25 m  41.51   
82  Vad Eszter  2007  NYBORG  0716AK  25 m  42.25   
10  71  Rasmussen Ella Hedegaard  2008  NYBORG  0872AA  25 m  51.42   
11  34  Kaysen Klara  2008  NYBORG  0808AB  25 m  57.79   
12  10  Cailho Oceane  2008  NYBORG  0866AF  25 m  58.84   
13  14  Christiansen Dicte K.  2008  NYBORG  0834AG  25 m  1:00.95   
14  28  Hårbøl Kamilla  2008  NYBORG  0896AD  25 m  1:02.56   
15  69  Qvist Sarah  2007  NYBORG  0794AO  25 m  1:02.85   
16  85  Vølund Katrine  2008  NYBORG  0894AG  25 m  1:02.97   
17  53  Nielsen Anna  2007  NYBORG    25 m  1:21.21   
18  47  Mikkelsen Aja  2009  NYBORG  0952AC  25 m  1:28.94   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
52  Nancke Mark Kronbæk  2004  NYBORG  0497AK  25 m  29.83   
51  Mühring Oskar  2006  NYBORG  0679AD  25 m  35.42   
40  Kristensen Timmi Andkjær  2007  NYBORG  0735AD  25 m  39.64   
77  Sørensen Frederik  2003  NYBORG  0357AS  25 m  39.87   
70  Rahr Sebastian  2006  NYBORG  0633AF  25 m  41.21   
80  Vaarning Adrian  2007  NYBORG  0781AB  50 m  43.18   
38  Kobbernagel Nikolaj  2007  NYBORG  0799AB  50 m  43.58   
62  Palm Johan Lundsgaard  2008  NYBORG  0877AB  25 m  44.93   
16  Eskildsen Gilbert  2008  NYBORG  0839AD  25 m  48.10   
10  81  Vaarning Danilo  2009  NYBORG  0935AA  25 m  1:02.58   
11  66  Petersen Hjalde Alexander  2007  NYBORG  0745AF  25 m  1:13.77   
12  Andersen Noah  2009  NYBORG  0953AB  25 m  1:27.44   
13  11  Carlsen Hjalte Møller  2008  NYBORG  0889AD  25 m  1:27.50   
14  76  Storm Marco  2009  NYBORG    25 m     
 
Løb 3, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
60  Olesen Karina Høybye  2001  NYBORG  0106AA  25 m  1:04.84   
Bak Iben  2001  NYBORG  0124AH  25 m  1:05.19   
33  Jørgensen Randi  2002  NYBORG  0286AR  25 m  1:12.25   
 
Løb 4, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Andersen Nicolai  1998  NYBORG  9837AF  25 m  1:02.50   
79  Thuelund Teodor  2005  NYBORG  0577AH  50 m  1:25.72   
48  Mortensen Emil B.  2006  NYBORG  0667AF  25 m     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
75  Seirup Nina  2005  NYBORG  0566AN  25 m  38.16   
29  Høst Cathrine  2004  NYBORG  0406AM  25 m  1:27.90   
31  Juliussen Karoline Elholm  2004  NYBORG  0496AF  25 m  1:28.54   
86  Ørsted Kamille M. Hauber  2003  NYBORG  0334BB  25 m  1:29.56   
46  Memborg Laura Riber  2004  NYBORG  0428AL  25 m  1:30.78   
83  Vestergaard Freja Trasbo  2006  NYBORG  0616AI  25 m  1:41.23   
39  Kristensen Liv  2003  NYBORG  0378BD  25 m  1:46.99   
Al-Baroudi Lena Mohammad  2004  NYBORG  0418AZ  25 m  1:47.69   
43  Lindstedt Clara  2006  NYBORG  0624AO  25 m  1:53.93   
10  10  Cailho Oceane  2008  NYBORG  0866AF  25 m  1:57.09   
11  71  Rasmussen Ella Hedegaard  2008  NYBORG  0872AA  25 m  2:06.51   
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
36  Kazhel Willas  2006  NYBORG  0603AE  25 m  1:37.74   
80  Vaarning Adrian  2007  NYBORG  0781AB  50 m  1:51.63   
74  Schou Noah Kristoffer  2005  NYBORG  0589AM  25 m  1:55.96   
45  Memborg Frey Nielsen  2010  NYBORG  1015AA  25 m  2:06.48   
26  Hartung Viggo  2007  NYBORG  0775AF  25 m  2:14.79   
61  Olesen Lauritz Høybye  2009  NYBORG  0915AA  25 m  2:18.47   
81  Vaarning Danilo  2009  NYBORG  0935AA  25 m  2:20.39   
87  Stadnicki Piotr  2004  NYBORG  0439AN  25 m     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Bruun-Petersen Mette  2001  NYBORG  0196AT  25 m  35.02   
12  Christensen Frederikke M.  2006  NYBORG  0644AI  25 m  46.16   
13  Christensen Freya Isabel  2005  NYBORG  0534AV  25 m  52.15   
34  Kaysen Klara  2008  NYBORG  0808AB  25 m  1:14.20   
Aasted Gritt Celina  2004  NYBORG  0408AZ  25 m     
47  Mikkelsen Aja  2009  NYBORG  0952AC  25 m     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
36  Kazhel Willas  2006  NYBORG  0603AE  50 m  48.11   
Ammentorp Sebastian  2005  NYBORG  0547AI  25 m  52.12   
37  Kirk Alexander  2008  NYBORG  0863AD  25 m  1:29.68   
 
Løb 9, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
33  Jørgensen Randi  2002  NYBORG  0286AR  25 m  1:16.94   
35  Kaysen Sofie  2004  NYBORG  0456AU  25 m  1:24.95   
46  Memborg Laura Riber  2004  NYBORG  0428AL  25 m  1:32.21   
29  Høst Cathrine  2004  NYBORG  0406AM  25 m  1:33.74   
58  Nissen Mathilde  2004  NYBORG  0438AZ  25 m  1:38.95   
83  Vestergaard Freja Trasbo  2006  NYBORG  0616AI  25 m  1:40.57   
55  Nielsen Klara Amalie  2006  NYBORG  0688AP  25 m  1:43.23   
32  Juliussen Katrine Elholm  2006  NYBORG  0692AH  25 m  1:44.50   
Aasted Gritt Celina  2004  NYBORG  0408AZ  25 m  1:44.89   
10  64  Pedersen Louise Kipper  2006  NYBORG  0646AG  25 m  1:45.49   
11  84  Vestergaard Mathilde  2006  NYBORG  0606AI  25 m  1:49.58   
12  43  Lindstedt Clara  2006  NYBORG  0624AO  25 m  1:51.87   
13  27  Heldt Anna Eilby  2006  NYBORG  0696AH  25 m  2:01.17   
14  17  Falkenstrøm Dicte S.  2008  NYBORG  0814AA  25 m  2:02.16   
15  Al-Baroudi Lena Mohammad  2004  NYBORG  0418AZ  25 m  2:03.12   
16  13  Christensen Freya Isabel  2005  NYBORG  0534AV  25 m     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
19  Gadegaard Carl M  2001  NYBORG  0191AG  25 m  1:09.80   
20  Graff Sebastian  2004  NYBORG  0403AL  25 m  1:24.87   
73  Sandison Mathias Lykke  2007  NYBORG  0797AA  25 m  1:25.87   
54  Nielsen Frederik  2006  NYBORG  0659AD  25 m  1:31.18   
57  Nielsen Toke Hjalmar  2006  NYBORG  0635AM  25 m  1:40.12   
68  Plaetner Silas  2003  NYBORG  0329AR  25 m  1:44.43   
25  Hansen Tobias  2005  NYBORG  0531AK  25 m  1:46.70   
48  Mortensen Emil B.  2006  NYBORG  0667AF  25 m  1:49.23   
22  Hammer Bertram Rokkjær  2003  NYBORG  0303AS  25 m  1:50.17   
10  38  Kobbernagel Nikolaj  2007  NYBORG  0799AB  25 m  1:51.31   
11  15  Christiansen Lukas Skov  2005  NYBORG  0539AM  25 m  2:10.34   
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
31  Juliussen Karoline Elholm  2004  NYBORG  0496AF  50 m  1:14.90   
18  Falkenstrøm Freja S.  2004  NYBORG  0434AK  25 m  1:15.12   
56  Nielsen Tenna Marie  2004  NYBORG  0428AX  25 m  1:16.35   
86  Ørsted Kamille M. Hauber  2003  NYBORG  0334BB  25 m  1:20.92   
88  Lunheim Sarah Fagerlund  2002  NYBORG  0288BC  25 m  1:21.66   
32  Juliussen Katrine Elholm  2006  NYBORG  0692AH  25 m  1:32.22   
58  Nissen Mathilde  2004  NYBORG  0438AZ  25 m  1:32.46   
24  Hansen Natascha Maria K.  2001  NYBORG  0112BE  25 m  1:44.32   
21  Grønfeldt Sille  2008  NYBORG  0808AD  25 m  1:48.32   
10  17  Falkenstrøm Dicte S.  2008  NYBORG  0814AA  25 m  1:53.56   
11  49  Mühring Frida Steen  2009  NYBORG  0938AA  25 m  1:55.94   
12  50  Mühring Nanna Steen  2009  NYBORG  0928AA  25 m  2:05.92   
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Andersen Nicolai  1998  NYBORG  9837AF  25 m  58.10   
44  Maaløe Nikolai Hynkemejer  1999  NYBORG  9957AM  25 m  59.69   
63  Pedersen Andreas  2003  NYBORG  0331AH  25 m  1:04.97   
59  Nissen Mikkel  2002  NYBORG  0245AQ  25 m  1:05.17   
52  Nancke Mark Kronbæk  2004  NYBORG  0497AK  25 m  1:07.12   
20  Graff Sebastian  2004  NYBORG  0403AL  25 m  1:12.53   
79  Thuelund Teodor  2005  NYBORG  0577AH  25 m  1:15.01   
42  Larsen Mikkel Bredal  2005  NYBORG  0587AB  50 m  1:15.08   
73  Sandison Mathias Lykke  2007  NYBORG  0797AA  25 m  1:15.10   
10  87  Stadnicki Piotr  2004  NYBORG  0439AN  25 m  1:17.13   
11  54  Nielsen Frederik  2006  NYBORG  0659AD  25 m  1:20.65   
12  Ammentorp Sebastian  2005  NYBORG  0547AI  25 m  1:28.23   
13  77  Sørensen Frederik  2003  NYBORG  0357AS  25 m  1:28.33   
14  57  Nielsen Toke Hjalmar  2006  NYBORG  0635AM  25 m  1:28.95   
15  78  Sørensen Nicolai Lund  2004  NYBORG  0461AR  25 m  1:30.77   
16  40  Kristensen Timmi Andkjær  2007  NYBORG  0735AD  25 m  1:30.97   
17  15  Christiansen Lukas Skov  2005  NYBORG  0539AM  50 m  1:34.38   
18  74  Schou Noah Kristoffer  2005  NYBORG  0589AM  25 m  1:34.59   
19  62  Palm Johan Lundsgaard  2008  NYBORG  0877AB  25 m  1:47.99   
20  30  Jensen Bertram Poser  2008  NYBORG  0867AB  25 m  1:52.44   
21  45  Memborg Frey Nielsen  2010  NYBORG  1015AA  25 m  1:52.48   
22  61  Olesen Lauritz Høybye  2009  NYBORG  0915AA  25 m  1:54.50   
23  26  Hartung Viggo  2007  NYBORG  0775AF  25 m  2:13.41   
24  37  Kirk Alexander  2008  NYBORG  0863AD  25 m     
25  41  Langholm Anders  2007  NYBORG    25 m     
 
Løb 14, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
72  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  25 m  30.09   
59  Nissen Mikkel  2002  NYBORG  0245AQ  25 m  33.06   
63  Pedersen Andreas  2003  NYBORG  0331AH  25 m  34.91   
78  Sørensen Nicolai Lund  2004  NYBORG  0461AR  25 m  44.23   
25  Hansen Tobias  2005  NYBORG  0531AK  25 m  49.59   
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
67  Petersen Thea Lund  1998  NYBORG  9874AZ  25 m  31.18   
65  Pedersen Maja Johanne  2005  NYBORG  0578AE  25 m  36.08   
18  Falkenstrøm Freja S.  2004  NYBORG  0434AK  25 m  39.56   
21  Grønfeldt Sille  2008  NYBORG  0808AD  25 m  50.68   
49  Mühring Frida Steen  2009  NYBORG  0938AA  25 m  55.70   
50  Mühring Nanna Steen  2009  NYBORG  0928AA  25 m  59.31   
14  Christiansen Dicte K.  2008  NYBORG  0834AG  25 m  1:01.87   
85  Vølund Katrine  2008  NYBORG  0894AG  25 m  1:05.26   
28  Hårbøl Kamilla  2008  NYBORG  0896AD  25 m  1:07.18   
10  53  Nielsen Anna  2007  NYBORG    25 m  1:24.67   
 
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
22  Hammer Bertram Rokkjær  2003  NYBORG  0303AS  25 m  48.21   
70  Rahr Sebastian  2006  NYBORG  0633AF  25 m  50.05   
30  Jensen Bertram Poser  2008  NYBORG  0867AB  25 m  57.88   
41  Langholm Anders  2007  NYBORG    25 m  58.86   
16  Eskildsen Gilbert  2008  NYBORG  0839AD  25 m  59.84   
66  Petersen Hjalde Alexander  2007  NYBORG  0745AF  25 m  1:06.75   
11  Carlsen Hjalte Møller  2008  NYBORG  0889AD  25 m  1:14.72   
Andersen Noah  2009  NYBORG  0953AB  25 m  1:19.59   
76  Storm Marco  2009  NYBORG    25 m     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
23  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  1:15.35   
Ammentorp Barbara  2003  NYBORG  0354AW  25 m  1:19.89   
56  Nielsen Tenna Marie  2004  NYBORG  0428AX  25 m  1:40.73   
12  Christensen Frederikke M.  2006  NYBORG  0644AI  25 m  1:43.14   
82  Vad Eszter  2007  NYBORG  0716AK  25 m  1:59.05   
64  Pedersen Louise Kipper  2006  NYBORG  0646AG  25 m  1:59.55   
24  Hansen Natascha Maria K.  2001  NYBORG  0112BE  25 m  2:01.00   
27  Heldt Anna Eilby  2006  NYBORG  0696AH  25 m  2:07.32   
39  Kristensen Liv  2003  NYBORG  0378BD  25 m     
10  69  Qvist Sarah  2007  NYBORG  0794AO  25 m     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Maaløe Nikolai Hynkemejer  1999  NYBORG  9957AM  25 m  1:18.37   
72  Sandison Jonas Lykke  2004  NYBORG  0415AF  50 m  1:20.02   
42  Larsen Mikkel Bredal  2005  NYBORG  0587AB  25 m  1:41.90   
68  Plaetner Silas  2003  NYBORG  0329AR  25 m  1:45.51   
51  Mühring Oskar  2006  NYBORG  0679AD  25 m  1:57.53   
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Nyborg Piger 1  NYBORG    25 m     
89  Nyborgs Gamle Koner  NYBORG    25 m    EXT 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 juni 2017 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:01