Menu Opret profil
Ud over de mange nåle, der er opnået i forårssæsonen satte svømmerne til selve afslutningsstævnet 5 klubrekorder.
Thea Lund tog sin egen gamle seniorrekord i 200 fly, Karina Høybye Olesen slog sin egen juniorrekord i 100 fly, og Mette Bruun-Petersen slog Silke Meyers gamle juniorrekord i 50 m bryst. Dertil kom en seniorrekord i 4 x 100 fri for damer, og en juniorrekord i 4 x 50 medley for drenge.
 
Gode takter frem mod weekendens DÅM og DJM.
 
Se alle resultaterne HER, og se listen over alle nåletagerne herunder.  
 
Adrian Vaarning Talent 02:04.95 100m Frisvømning
Alexander Okkerholm Flipper 01:41.00 100m Frisvømning
Alexander Okkerholm Talent 02:11.90 100m Rygsvømning
Amalie Lund Bronze Delfin m Sløjfe 03:07.60 200m Rygsvømning
Andreas Pedersen Bronze Delfin 02:42.54 200m Frisvømning
Andreas Pedersen Bronze m Sløjfe 03:46.55 200m Brystsvømning
Anna Eilby Heldt Talent 02:30.27 100m Brystsvømning
Barbara Ammentorp Bronze Delfin m Sløjfe 01:19.61 100m Frisvømning
Carl M Gadegaard Sølv m Sløjfe 01:13.14 100m Medley
Cathrine Høst Bronze 03:30.12 200m Rygsvømning
Christina Madsen Flipper 02:00.28 100m Brystsvømning
Dicte S. Falkenstrøm Talent 02:16.74 100m Rygsvømning
Emil B. Mortensen Talent 02:12.15 100m Rygsvømning
Frederikke M. Christensen Flipper 01:50.11 100m Rygsvømning
Freja S. Falkenstrøm Bronze m Sløjfe 01:41.65 100m Medley
Freja Thorsted Sørensen Bronze 01:31.52 100m Rygsvømning
Helga Bak Bronze Delfin m Sløjfe 01:28.62 100m Medley
Helga Bak Sølv 02:34.76 200m Frisvømning
Iben Bak Sølv Delfin m Sløjfe 02:33.33 200m Medley
Jonas Lykke Sandison Bronze Delfin m sløjfe 01:29.81 100m Brystsvømning
Josefine Agertoft Talent 02:01.98 100m Frisvømning
Julie Ejby Sølv m Sløjfe 01:21.20 100m Medley
Julie Holm Johansen Bronze 01:28.61 100m Frisvømning
Julie Johansen Flipper 02:02.20 100m Brystsvømning
Karoline Elholm Juliussen Bronze m Sløjfe 01:38.34 100m Rygsvømning
Katrine Elholm Juliussen Talent 02:06.78 100m Frisvømning
Kristine Kipper Pedersen Bronze Delfin 01:18.63 100m Frisvømning
Kristine Kipper Pedersen Bronze m Sløjfe 01:37.84 100m Medley
Lasse Simonsen Talent 02:06.17 100m Frisvømning
Laura Riber Memborg Bronze m Sløjfe 03:39.98 200m Medley
Liv Kristensen Talent 01:53.68 100m Rygsvømning
Maja Johanne Pedersen Bronze Delfin 01:26.05 100m Rygsvømning
Maja Johanne Pedersen Bronze Delfin m Sløjfe 01:29.87 100m Medley
Maria Bebe Hansen Sølv m Sløjfe 01:10.35 100m Frisvømning
Marie Mühring-Nielsen Flipper 01:43.23 100m Frisvømning
Mark Kronbæk Nancke Bronze 01:22.83 100m Frisvømning
Mathias Gramstrup Madsen Talent 02:05.65 100m Frisvømning
Mikkel Nissen Bronze Delfin 01:12.87 100m Frisvømning
Mikkel Nissen Bronze m Sløjfe 01:28.50 100m Medley
Natascha Maria K. Hansen Talent 02:31.52 100m Brystsvømning
Nicole Christiansen Flipper 01:50.07 100m Rygsvømning
Nicole Christiansen Talent 01:50.07 100m Rygsvømning
Nikolaj Kobbernagel Talent 02:15.53 100m Rygsvømning
Nina Seirup Bronze 01:29.36 100m Frisvømning
Nina Seirup Flipper 01:37.68 100m Frisvømning
Nina Seirup Talent 01:57.55 100m Rygsvømning
Oskar Mühring Flipper 01:43.87 100m Rygsvømning
Piotr Stadnicki Flipper 03:57.37 200m Rygsvømning
Randi Jørgensen Sølv 01:17.45 100m Butterfly
Sarah Fagerlund Lunheim Bronze 06:46.17 400m Frisvømning
Sebastian Graff Bronze 01:24.13 100m Frisvømning
Sebastian Rahr Talent 01:54.06 100m Frisvømning
Tenna Marie Nielsen Bronze 01:29.28 100m Frisvømning
Thea Lund Petersen Guld m Sløjfe 02:20.39 200m Butterfly
Theodor Thuelund Flipper 01:52.68 100m Medley
Thomas Kristensen Sølv m Sløjfe 02:42.97 200m Rygsvømning
Timmi Andkjær Kristensen Talent 02:04.16 100m Frisvømning
Tobias Hansen Talent 01:55.10 100m Frisvømning
Willas Kazhel Flipper 02:01.60 100m Brystsvømning