Infosedler

Her på siden finder du info-sedlerne til sæsonens svømmestævner. Info-sedlerne bliver udarbejdet, når tilmeldingsfristen er overstået. Når listerne er udarbejdet bliver nedenstående links aktive. 

På Info-sedlerne kan du finde praktiske informationer om det forestående stævne. Det er også her, du kan se om du skal være chauffør, official eller holdleder, og det er vigtigt at du tjekker startlisten, så vi kan nå at opfange eventuelle fejl.

Har du spørgsmål til sedlerne kan du skrive til: tilmelding@nsklub.dk.

Sæson 2021/2022

DM Langbane - Helsingør den 27. juni - 1. juli 2022
Infoseddel
Øvrig info på Svømmetider.dk

DM Langbane - Nørresundby den 23.-26. juni 2022
Infoseddel 
Øvrig info på Svømmetider.dk

23rd Danish International Swim Cup - Esbjerg den 27.-29. maj
Infoseddel

Fynske Børnemesterskaber - Ringe den 22. maj 2022 
Infoseddel

Fyn Rundt 4 - Nyborg den 30. april 2022

Infoseddel
Officialliste

Region Syd Turneringen - stævne 3 - Odense den 24. april 2022
Infoseddel 
Øvrig info på Svømmetider.dk

Fyn Begynder 4 - Svendborg den 23. april 2022
Infoseddel

Danish Open - Bellahøj den 15.-19. april 2022
Infoseddel
Stævneinfo på Svømmetider

Træningslejr A- og B-hold, Brønderslev den 11.-16. april 2022
Infoseddel  

Vest Børnemedley, Haderslev den 2.-3. april 2022
Infoseddel
Vejledende tidsplan
Overordnet tidsplan
Officialliste
Overnatning, fordeling

Vest Årgangs Mesterskab - Aabybro den 1.-3. april 2022
Infoseddel

Stævneinfor på Svømmetider

DMJ - Langbane - Odense den 24. marts -27. marts 2022

Infoseddel

SB Cup - Korsør den 12.-13. marts 2022
Infoseddel
Stævneinfo på Svømmetider

Nyborg Årgangs Cup den 4. - 6. marts 2022
Infoseddel
Tidsplan
Vagtplan
Livetiming - her kan du følge stævnet 
Stævneinfo på Svømmetider
 

Vest Junior/Senior Langbane - Århus den 04.-06. marts 2022

Infoseddel - foreløbig
Stævneinfo på Svømmetider 

Fyn Langbane , Odense d. 26. februar 2022
Infoseddel
Vejledende tidsplan
Deltagerliste
Startliste

Danske Årgangs Mesterskaber - Esbjerg den 04.-06. februar 2022
Infoseddel
Stævneinfo på Svømmetider

Fyn Børn Begynder 3 - Nyborg den 30. januar 2022

Infoseddel
Deltagerliste

Fyn Rundt - Ringe den 29. januar
Infoseddel
Tidsplan
Officials

Vejle International Swim Cup 2022 - Vejle den 21.-23. januar 2022
Infoseddel (opdateret d. 16.01)
Officialliste
Deltagerliste
Covid-19 tiltag 
Overblik parkering 
Overblik indgang overnatning 
Overnatning - svømmeklubbernes placering Campus
Overnatningsplan Campus Vejle 
Praktisk info 

Julestævne - Nyborg den 11. december 2021
Infoseddel
Officialliste
Vejledende tidsplan
Tilmelding - individuelle løb 

RSK International - Ringe den 27-28. november 2021
Infoseddel 
Vejledende tidsplan lørdag
Vejledende tidsplan søndag
Tidsplan indsvømning

DM Hold Åben Turnering - Nyborg den 12.-14. november 2021
Infoseddel 
Vejledende tidsplan

DM Junior Kortbane - Gladsaxe den 4-7. november 2021 
Infoseddel
Stævneinfo på Svømmetider

 Regionsmesterskab 2021 - Sønderborg den 30. - 31. oktober 2021


Infoseddel
Oversigt over tilmeldinger 
Stævneinfo på Svømmetider

 
Syd Cup 2021 - Haderslev den 29. - 31. oktober 2021

Infoseddel
Oversigt over tilmeldinger 
Stævneinfo på Svømmetider

Officialliste 

 
Vest Junior/Senior Kortbane 2021 - Vejle d. 8.-10. oktober 2021

Infoseddel
Officialliste

 
Valle Cup 2021 - Grindsted den 15.-17. oktober

Infoseddel

 
Klubmesterskab 2021 - Nyborg den 19. september 2021 

Infoseddel

 
Danske Årgangs Mesterskaber Kortbane - Gentofte den 10.-12. september 2021

Infoseddel
Officialliste

Tidsplaner - fredag, lørdag, søndag
Startlister
Praktiske oplysninger
Oversigtskort over hallen


Opstartsweekend - Danehofskolen den 14. og 15. juni 2021

Infoseddel 

 

Sæson 2020/2021

Sommerstævne - Ringe den 26. og 27. juni 2021
Infoseddel - opdateret 
Oversigt over tilmeldinger
 

Vest Årgang 2021 - Nyborg den 26.-28. juni 2021
Infoseddel - opdateret 25.06.2021
Tidsoversigt for indcheck, omklædning, indsvømning og rengøring
Vejledende tidsplaner
Arbejdsbeskrivelser - endelig

Internt stævne for C og T - Nyborg den 26. maj 2021
Infoseddel
Oversigt over tilmeldinger

Internt stævne for A og B - Nyborg den 12. december 2020
Infoseddel
Oversigt over tilmeldinger
 

Internt stævne for C og T - Nyborg den 5. december 2020
Infoseddel
Startliste 

DM-J for drenge - Aarhus den 5.-8. december 2020
Informationsfolder
Model for tidsplan
Covid19 informationsskrivelse 

DM-J for piger - Greve den 3.-6. december 2020
Informationsfolder
Model for tidsplan
Covid19 informationsskrivelse 

Internt Coronastævne for A og B - Nyborg den 14. november 2020
Infoseddel
Tilmeldte løb

 
Internt Coronastævne for C og T - Nyborg den 10. oktober 2020
Infoseddel
Tilmeldte løb

Ekstraordinær Holdturnering Trin 1, Kolding 2. oktober 2020
Infoseddel
Officialliste
Retningslinjer
 
 
Sæson 2019/2020

 
Nyborg Årgangs Cup, Nyborg, 6.-8. marts 2020 
 
SB Cup, Korsør, 7.-8. marts 2020 
 
Fynske Børnemesterskaber, Ringe, 1. marts 2020 
Startliste - LiveTiming
 
Vest Junior/Senior Langbane, Esbjerg, 28. februar - 1. marts 2020
 
Fyn Langbane, Odense, 22. februar 2020 - AFLYST
 
Træningslejr A-hold, Tyrkiet
 
DM Årgang - Kortbane, Gladsaxe Svømmehal, den 31. januar - 2. februar 2020 
 
Fyn Børn 3, Begynderstævne, Vollsmose Svømmehal, den 25. januar 2020
 
Vejle Swim Cup, Vejle, den 24.-26. januar 2020
 
FynRundt 3, Nyborg Svømmehal og Badeland, den 18. januar 2020
Officialliste 
 
Nytårsstævne, Ringe, den 11. januar 2020 
 
FynKval, Nyborg, den 21. december 2019
 
DM Hold Åben Klasse Finale, Haderslev, d. 13.-15. december 2019
 
Fynske Kortbanemesterskaber, Vollsmose, 30. november - 1. december 2019
 
Fyn Børn 2 - begynderstævne i Svendborg, 24. november 2019 
 
DM Hold Åben Klasse Indledende, Nyborg, 23.-24. nov. 2019 
 
DM Åben Klasse Kortbane, Esbjerg, 7.-10. nov. 2019 
 
DM Junior Kortbane, Vejle, 31. okt.-3. nov. 2019 
 
Ringe International, Ringe, 16.-17. november 2019 
 
Fyn Rundt 2, Vollsmose, 2. november 2019
 
Regionsmesterskab på kortbane (RÅM), Sønderborg, 26.-27. oktober 2019 
 
Træningslejr for talentholdene, 13.-14. oktober 2019
 
Valle Cup, Grindsted, 11.-13. oktober 2019
 
FynBørn 1, Nyborg, 5. oktober 2019
 
Vest Junior/Senior Kortbane, Hjørring, 4.-6. oktober 2019 
 
Region Syd Turneringen - Stævne 1, Esbjerg, 28. september 2019 
Infoseddel - opdateret 
 
Fyn Rundt 1, Ringe, 15. september 2019
 
Opstartsweekend konkurrenceafdelingen, 17.-18. august 2019
 
Sæson 2018/2019
 
DM Årgang, Langbane, Nørresundby, 29. juni-2. juli 2019
 
Klubmesterskab 11., 13. og 15. juni 2019
Infoseddel - opdateret
 
HCA Cup 2019. den 24.-26. maj 2019
 
Fyn Børn 4, Svendborg, 4. maj 2019 
 
Fyn Rundt 4 - 27. april 2019
 
Træningslejr C-hold, Rødding, 15.-18. april
 
Nykredit Gentofte Open, 5.-7. april 
 
Danish Open og DM-Junior lang, Taastrup, 5.-9. april 
 
Vest Børne Medleystævne, Aabybro, 29.-31. marts 
 
Vest Årgang Kortbane (VÅM), Thisted, 29.-31. marts
 
Regionsmesterskab (RÅM) - Langbane, 16.-17. marts
 
 Vest Junior/Senior Langbane, 8.-10. marts
 
Fynske Børnemesterskaber, 9. marts
 
SB Cup, Korsør, 2.-3. marts 
 
Fyn Langbane, 23. februar 
 
Region Syd Turnering 2, Vejle, 23. februar
 
Træningslejr A-hold, Tyrkiet, 7.-17. februar
 
DM Årgang, kortbane, Odense, 1.-3. februar
 
Fyn Rundt 3, Ringe, 26. januar 
 
Swedish Grand Prix, 25-27. januar 
 
Bagjulestævne, 6. januar 2019
 
Nytårsstævne, 5. januar 2019 
 
DM-H 3. division, 14.-16. december 
 
Region Syd Turnering 1, 9. december
 
Fyn Rundt 2, 1 december
 
Ringe International, 24-25 november
 
Berns Race, 20 november
 
Fyn Børn 2, 18 november
 
DM Junior, 8,-11 november
 
DM Åben Klasse, 1,-3 november
 
Regionsmesterskab RÅM, 3 november

Valle Cup, 12-14 oktober
 
Den store Svømmedag, 7 oktober
Infoseddel opdateret 6.10.18
 
Fyn Rundt 1, 6 oktober
 
Vest kort, Vejle 5-7 oktober
 
Fynske kortbane, 29-30 september

FynBørn 1, 22 september
Infoseddel

Opstartsweekend K-afdeling
 
Sæson 2017/2018
 
DMJ 4. -8. juli 2018
Infoseddel
 
Sæsonafslutning 2018
Infoseddel
 

VAT open 12+ 13 maj
Infoseddel
Official liste
 
Fyn Børn 4
Infoseddel 
 
Hjørring Park Vendia Swim Cup
Infoseddel
 
FynRundt 4
Infoseddel
 
FynDistance 2
Infoseddel
 
Træningslejr A-hold
Infoseddel 
 
NÅC 9-11/3
Infoseddel
 
 
FynKval2
Infoseddel
 
DÅM-K 2-4 februar
Infoseddel
 
 
 
 
 
 
 
Fynske Kortbane Mesterskaber
Infoseddel 
Official liste lørdag og søndag
 
 
 
Valle Cup 13-15.10.17 
Infoseddel 
 
DMH, 6-8.10.2017
Vagtplan DMH
Infoseddel
 
Den store Svømmedag, 01.10.2017
 
FynRundt 1, 30.10.2017
 
FynBørn 1
Infoseddel 
 

Ringsted Cup 
Infoseddel

Opstartsweekend
Infoseddel
 
 
 
 
FynBørn 4, 06.05.17
Infoseddel 
 
 
 

Træningslejr A/B/K+
Infoseddel

Danish Open
Infoseddel 
 
Nyborg årgangs Cup
Infoseddel
 
 
FynKval 2, 25.02.17 UNI hallen
Infoseddel
Startliste
Vejledende tidsplan
 

FynBørn 3, 29. januar 2017
Infoseddel
Startliste, vejledende tidsplan m.m. 

FynRundt 3, 28 januar 2017
Infoseddel
Startliste
Vejledende tidsplan
 
 
 
 
Nytårsstævne - Ringe 

Infoseddel

Foreløbigt program

Vejledende Tidsplan 

Official-liste

DHM
Infoseddel 

FynKval 1 - Vollsmose
Startliste
Officialliste 
 
FynBørn 2 - Svendborg
 
Alm. brand Aalborg cup
 
DMK - 17-20. november, Esbjerg
 
DMK-J - 10-13. november, Bellahøj
 
FynRundt2 - 6 november, Ringe fritidscenter
 
 
Nålestævne
 
SPORT24 CUP
 
Valle Cup
 
FynBørn 1
Infoseddel
 
 
FynRundt1 24.09.16
 
FynBørn 1, Ringe den 1. oktober
Infoseddel
 
Fynske Kortbanemesterskab
 
Silkeborg Swim cup 19-21 august
 
Sæson 2015/2016
Afslutningsstævne den 21. juni 2016
 
DÅM Helsingør
 
 
 
Fynhold 2 - 21 maj
Info-seddel 
 
 
 
FynBørn, Svendborg 
Startliste
Vejledende tid
 
 
VÅM, 8-10/4, Thisted 
Info-seddel
 
 
 
TRI-MEET, 15/3 Ringe
Info/køreseddel
 
Træningslejr K+ og B-hold. 19-23. marts
Info
 
Træningslejr for C-holdene. 20-24. marts
Info
 
Nyborg ÅrgangsCup 4-6. marts
Info-seddel foreløbig
Alle yderligere oplysninger HER
 
 
Sponsorstævne 23.februar 2016
Infoseddel med tidsplan og heatfordeling 
HER
 
FynBørn 3, 28. februar 2016
Info-seddel
Startliste
Vejledende Tidsplan
 
 
 
Bagjulestævne 10. januar, Svendborg
Info-seddel
 
 
VÅM grp 1, 11-13. december 2015
Info-seddel
Startliste
Yderligere oplysninger
 
DHM 3. division. 4-6 december 2015
Info-seddel
 
VÅM grp 2, 11-13. december 2015
Infoseddel
Startliste
Yderligere oplysninger
 
 
FynBørn, Vollsmose den 28. november
Info-seddel
Startliste
Vejledende tidsplan
 
Ringe International 21-22. november 2015
 
 
 
Trimeet, Nyborg tirsdag den 10.11.2015
Officialliste og Info
 
Nålestævne, Nyborg den 20. oktober
 
FynKval 1, Vollsmose 8. november
 
FynBørn 1, Ringe den 3. oktober
Info-seddel
Startliste
Vejledende tidsplan
 
Valle Cup, Grindsted, 9-11 oktober 2015
 
FynRundt 1, Nyborg den 27. september
 
Sydcup 25-27 september, Haderslev
Info-seddel
Official-liste
Vejledende tidsplan
 
Silkeborg Swimcup, Silkeborg 21.-23. august 2015
Info-seddel
Invitation